Ceyhun Atuf Kansu Cad. 1370 sok no:12/2 Balgat ANKARA (Finansbank Üstü) info@dogalhayat.com.tr 0 (312) 460 00 10


Doğal Hayat Polikliniği
Dr. Suat ARUSAN ve Dr. Turgay ÇINAR tarafından 2006 yılında kurulmuştur. Geleneksel tedavileri, Türkiye’de ilk defa klinik ortamda uygulamaya başlayan kliniğimiz, bu alanda 16 yıllık bir tecrübeye sahiptir.

Eski zamanlardan günümüze kadar uygulanmaya devam eden ve özellikle son dönemlerde tüm dünyada kullanımı her geçen gün artan GETAT yöntemleriyle ilgili, ülkemizde Sağlık Bakanlığımız tarafından 2014 yılında “Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları Yönetmeliği” yayınlanmıştır. Yönetmelikle birlikte, bu yöntemlerin kullanım amaçları, hangi tür hastalıklara, hangi sağlık kuruluşları tarafından uygulanabileceği belirlenmiştir. 

Kliniğimizde, teşhis yöntemi olarak, Wegamed-Test Expert Plus (genel vücut tarama) cihazı ve iridoloji (göz irisinden yapılan tanı bilimi) yöntemleri kullanılmaktadır.

Cihaz sonucu ve iridoloji muayenesinde, tüm vücut sistemi ve organların fonksiyonel durumu, hastanın şikayetleri, kullandığı ilaçlar, beslenme alışkanlıkları genel olarak değerlendirilerek, hastalığa neden olan faktörler teşhis edilmekte ve kişiye uygun olan tedavi protokolü doktorumuz tarafından belirlenmektedir.

Bu tedavilerin, vücuttan toksin atılımı sağlamak, dokulardaki oksijen miktarını arttırmak, yeni kan oluşumu başlatmak, kan dolaşımını düzenlemek, ödemi çözmek, ağrıyı kesmek, vücudun kendi kendini tamir etme mekanizmasını aktive etmek, stresi azaltmak, uyku düzenini sağlamak, çalışma sistemi bozulmuş olan organın yeniden doğru çalışmasını sağlamak, bağırsak florasını - sindirim sistemini düzenlemek, bağışıklık sistemini desteklemek /güçlendirmek gibi iyileştirici etkileri bulunmaktadır.

Günümüz şartlarında, stres, yanlış beslenme, bilinçsiz ilaç tüketimi ve hareketsiz yaşam tarzı maalesef hastalıkları da beraberinde getirmektedir. 

Geleneksel tedavilerin bağışıklık sistemi üzerindeki olumlu etkileri sayesinde, koruyucu hekimliğin vazgeçilmez tedavileri olduğu bilinmektedir. Bu açıdan bakıldığında, holistic tıp (bütüncül tıp) anlayışı gereğince “önce hasta olma prensibi” ni yaşam tarzı haline getirerek, tıbbi sülük, hacamat ve ozon gibi tedavilerden, doktorun uygun göreceği doz ve sürede yaptırılması, iyilik halinin devamlılığını sağlamak açısından önemlidir. 

Doğal Hayat Polikliniğindegeleneksel tedaviler başta olmak üzere, biorezonans (frekans tıbbı), osteopati / manuel terapi, psikoterapi, bitkisel tedavilerin yanı sıra, zayıflama, beslenme programı ve cilt bakımına yönelik uygulamalar da uzman ve tecrübeli ekibimiz tarafından yapılmaktadır.

Hizmet kalitemizi artırmak adına internet sitemizde çerezler kullanmaktayız. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası sayfamızı inceleyebilirsiniz.